İzotile Polimer- Asa Çatı Sistemleri

KISA TANIM

İzotile Panel kiremit, co-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen, PVC ve ASA hammaddelerinden oluşan çift katmanlı yapıya sahip, darbelere ve atmosferik koşullara yüksek dirence sahip, panel görünümü ile kolay monte edilebilen, ekonomik kazanç sağlayan yeni nesil çatı kaplama ürünüdür. Atmosferik koşullara 30 yıl garantilidir.

 NEDEN ASA?

Uzun yıllardır otomotiv sektöründe, araçları güneş ışınlarına karşı korumak için kullanılan ASA (Acrylonitrile StyreneAcrylate), İzotile ile çatıları da koruma altına aldı. Renk stabilitesi, izolasyon ve darbe dayanımı testlerinde gösterdiği üstün performansla muadil hammaddeleri geride bırakan ASA, İzotile´in de tartışmasız tercihi oldu. Piyasadaki İzotile benzeri bazı ürünlerin üretiminde ASA’ya muadil olarak PMMA kullanımı da tercih edilmektedir. Ancak İzotile olarak uyarmamız gerekir ki, üretim maliyetlerini düşürmek için yapılan bu tercihin ürün ömrü ve dayanıklılığında istenmeyen sonuçlar doğurduğu gözlenmektedir. İzotile’in üretiminde kullanılan ASA hammaddesi, global pazar lideri SAMSUNG Chem tarafından tedarik edilmektedir.

NEDEN İZOTİLE?

• Kiremite Göre 10Kat Daha Hafiftir. Polimer Yapısıyla Mükemmel İzolasyon Sağlar.

• Su ve Nem Geçirmez. “Lotus Etkisi” İle Temizliğini Korur, Yeni Kalır. Hijyeniktir ve Antibakteriyeldir, Kir Tutmaz. Asit, Asit Buharları ve Oksidasyona Karşı Mükemmel Direnç Gösterir.

• %100 Geri Dönüşümü İle Çevre Dostudur.

• B-1 Yanıcılık Sınıfında Zor Alev Alan Malzemedir. Her Sıcaklıkta Yüksek Darbe Direnci Gösterir. Polimer Yüzey Yapısıyla Üzerinde Uzun Süre Kar Tutmaz. Özel Aksesuar Detayları İle Yüksek Eğimli Çatılarda Bile Mükemmel Uyum ve şık Görünüm Sağlar.

 

UYGULAMA ALANLARI

Tüm konut çatıları, apartman, site, villa, prefabrik yapılar, pazar yerleri, endüstriyel binalar, korozyona maruz kalan asidik ortamlar, teras ve sundurmalar, spor tesisleri, büyük ve küçükbaş hayvan çiftlikleri, okul, hastane, karakol vb. sosyal hizmet binaları, geniş mahya seçeneği sayesinde tüm çatı tipleri

28 Kasım 2016

İlgili Terimler :